Na začátku nového školního roku přivítaly laboratoře robotiky žáky Gymnázia, Hranice

Dne 27. 9. 2017 Ústav informatiky představil studentům Gymnázia, Hranice laboratoře robotiky.

Účastníci si v první polovině exkurze vyslechli sérii zajímavých přednášek z oboru robotiky, ve kterých jim byly představeny typy jednotlivých bezpilotních letounů a robotů, možnosti jejich využití, současná legislativa v této oblasti i základní principy jejich programování.

Ve druhé polovině čekaly na studenty praktické ukázky zmíněné techniky. V rámci exkurze měli žáci možnost nahlédnout do obou našich laboratoří robotiky, zhlédnout ukázky robotů khepera, zblízka prozkoumat naši kvadrokoptéru, vyzkoušet si snímání pomocí termokamery nebo si třeba zalétat s našimi drony.

Děkujeme Gymnáziu, Hranice za jejich příjemnou návštěvu, milou atmosféru, ve které byla radost přednášet, a těšíme se na další shledání s nimi!