Opětovné shledání s žáky Mendelovy střední školy, tentokrát u nás!

Dne 27. 6. 2017 jsme na Ústavu informatiky přivítali žáky Mendelovy střední školy z Nového Jičína a oplatili jim tak příjemnou návštěvu z 12. června, kdy jsme u nich přednášeli o tématu kybernetické bezpečnosti.

Účastníky čekal nabitý dopolední program skládající se již tradičně z teoretické části, ve které byl návštěvníkům představen obor robotiky, jednotlivé typy bezpilotních letounů i robotů a jejich možné využití, stejně jako základní principy jejich programování. Druhá část se pak skládala z praktických ukázek robotů khepera či humanoida Huberta, studenti si samozřejmě mohli vyzkoušet i pilotování našich dronů.

Děkujeme Mendelově střední škole za jejich návštěvu a těšíme se do budoucna i na další spolupráci!