Naši roboti se představují studentům Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy

Dne 14. 6. 2017 proběhla v laboratořích robotiky při Ústavu informatiky exkurze pro žáky Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy z Přerova.

Studentům jsme v úvodu představili obor robotiky, jednotlivé typy robotů a dronů, základní principy jejich programování a oblasti, ve kterých se dají tato zařízení využít. Poté měli všichni možnost vyzkoušet si ovládání našich bezpilotních letounů a zhlédnout ukázky fungování robotů khepera, humanoida Huberta i mnohých dalších.

Děkujeme Gymnáziu Jana Blahoslava a Střední pedagogické škole za příjemnou návštěvu a doufáme, že se s některými z nich brzy uvidíme na Opavském Robocupu, nebo je dokonce přivítáme v řadách našich studentů informatiky!