Studenti programování z SPŠ stavební Opava si ověřili své vědomosti v praxi

Dne 27. 4. 2017 navštívili naše laboratoře na Ústavu informatiky studenti SPŠ stavební Opava.

Po krátkém teoretickém úvodu byli studentům představeni roboti a drony, kterými naše laboratoře disponují. Žáci byli seznámeni s možnostmi jejich využití v běžném životě i s právními normami, které jejich nasazení v současné době regulují. V závěru si pak účastníci exkurze mohli samozřejmě ovládání drona na vlastní kůži vyzkoušet.

Jsme potěšeni, že jsme žákům studujícím programování na SPŠ stavební Opava mohli ukázat praktické uplatnění jejich nabytých znalostí z oblasti informatiky, logiky i matematiky, a doufáme, že jsme je tímto inspirovali k dalšímu studiu v tomto progresivně se rozvíjejícím oboru!