Žáci Gymnázia a Obchodní akademie z Orlové účastníky exkurze v laboratořích robotiky

Dne 20. 6. 2017 k nám na Ústav informatiky přijeli na exkurzi do laboratoří robotiky studenti Gymnázia a Obchodní akademie z Orlové.

Jako vždy jsme účastníky exkurze nejprve seznámili s teoretickými základy studia robotiky – s druhy bezpilotních letounů i robotů, možnostmi jejich nasazení v běžném životě i se základními pravidly a postupy při jejich programování. Po krátké přestávce mohli žáci zhlédnout ukázky našich kheper či humanoidů a nebo si vyzkoušet ovládání bezpilotního letounu.

Děkujeme žákům i pedagogům Gymnázia a Obchodní akademie v Orlové za jejich příjemnou návštěvu a doufáme, že se s mnohými z nich v budoucnu ještě setkáme na akcích pořádaných Ústavem informatiky!